Начало / Спорт / България е втора по медали на Европейското по шотокан карате
шотокан-първенство

България е втора по медали на Европейското по шотокан карате

Отлично се представиха българските състезатели по шотокан карате на Европейското първенство в Германия. Нашенците пожънаха истински фурор, завоювайки 7 златни, 4 сребърни и 7 бронзови медала. По този начин страната ни е на второ място в отборното класиране, от общо 25 участващи. Броят на участниците в турнира, провеждащ се в Нюрнберг надхвърли 1400 души.

Успоредно с Европейското първенство в германския град се проведе и „Кохай купа“. Българското представяне отново бе на високо ниво. Състезателите ни спечелиха 5 златни, 7 сребърни и 16 бронзови медала.

След чудесното представяне се затвърди лидерската позиция на България на Шотокан Карате-До. Родината ни ще е домакин на предстоящото световно първенство, което ще се проведе през октомври тази година в Бургас.